VAŠE ŽIVOTNÍ POHODA

V jakémkoli prostředí, chtějí mít lidé pocit pohody, relaxace a chtějí se cítit bezpečně a chráněně před nepřízní počasí, a to vše na jednom místě a při správné teplotě. Tento pocit, běžně nazývaný tepelný komfort, je základní potřebou nejen pro tělo, ale také pro pozitivní psychologický účinek pobytu na pohodlném a příjemném místě. V této primární potřebě může systém záření lépe reagovat na tradiční klimatizační technologie s mnoha výhodami, jak pro pohodlí, tak pro zdraví.

 

PRO KOMFORT

Intenzivní požitek z pocitu teplo na pokožce.
Už jste se někdy zastavili, aby jste se zahřáli na slunci nebo před hořícím ohněm? Teplo ze sálavého systému se přenáší podle stejného principu a vyzařuje teplo přímo na těla lidí. Pocit tepla, který dostanete, je tak intenzivní a příjemný ve srovnání s tradičním systémem, který ohřívá vzduch v místnosti.

Bezprostřední teplo v případě potřeby.
Princip záření využívaný zařízeními Fraccaro umožňuje řídit teplo: tímto způsobem je možné soustředit příjemné sestupné efekty tam, kde se nacházejí lidé.
To také znamená, že není nutné čekat, až se vzduch v místnosti zvedne, aby se začalo vnímat teplo: systém sálavého záření se uvede do provozu ve velmi krátké době a zajistí okamžitý tepelný komfort.

PRO ZDRAVÍ 

Čistší a chladnější vzduch.
Tradiční technologie, jako jsou radiátory nebo ohřívače, musí ohřívat vzduch v místnosti, než se lidé mohou těšit na příjemnou teplotu. Toto mimo jiné zahrnuje vytváření pohybů vzduchu, přičemž horký vzduch stoupá a studený vzduch klesá.
Absence pohybu vzduchu zaručená zářivým systémem na druhé straně udržuje čistší vzduch, protože se vyhýbá zvedání a víření prachu a škodlivých částic. Zabraňuje tak poruchám dýchacích cest, alergií, astmatu apod. Navíc, při stejné teplotě, kterou lidé vnímají, v zahřátém prostředí zůstává vzduch chladnější a tím i příjemnější. Vyvaruje se nadměrné suchosti vzduchu, která může lidem způsobit mnoho zdravotním potíží.

Tichá, přírodní a ekologická klimatizace.
Radiantní technologie nevyžaduje větrání pro rozšiřování tepla. To znamená zcela tichý systém a tím životaschopnější prostředí.
Nakonec, imitace principu přenosu tepla ze slunce, je záření zcela přirozený systém vytápění a vyžaduje nižší spotřebu energie, což má za následek menší dopad na životní prostředí.